Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia kliknij tutaj. Jeśli zgadzasz się na używanie plików cookie kliknij "Dalej" lub po prostu kontynuuj przeglądanie. Dalej
0
Koszyk jest pusty :(
Wybierz i zamów najlepszy produkt dla Ciebie :)
0,00 zł 0
STREFA:
NEX-0185;W12P01
Podręczniki akademickie: Prawo i postępowanie karne
Serie wydawnicze: Inne

Kryminalistyka

Liczba stron: 1472
Nr wydania: XII
Rok wydania: 2010
Język: polski
Format: B5 oprawa twarda
Dostępność produktu: niedostępny
ISBN: 9788376203867
Wydawnictwo: LexisNexis
Opis

Kryminalistyka to nauka praktyczna. Nie oznacza jednak, że jest ona pozbawiona zagadnień teoretycznych. Przykłady stanowią pewne prawa ogólne bądź też hipotetyczne. Prawa ogólne to m.in. naukowo stwierdzone zjawisko indywidualności obrazu linii papilarnych człowieka, cech pisma ręcznego czy głosu, które pozwalają na przeprowadzenie badań identyfikacyjnych. Prawem hipotetycznym jest na przykład przekonanie, iż każde działanie pozo-stawia ślady. Kryminalistyka nie jest nauką hermetyczną. Jej cele sprawiają, że pewne działy tej nauki powinny być szeroko udostępnione społeczeństwu, aby mogło ono skutecznie bronić się przed przestępstwami, sprawcom zaś po to, aby zniechęcać ich do podejmowania działalności przestępnej. Dwunaste wydanie Kryminalistyki zostało zmienione i uaktualnione. Uwzględniono w nim wiele zagadnień wskazujących na nowe możliwości identyfikacji osób i rzeczy, a także problemy o charakterze międzynarodowym, które pojawiły się m.in. w związku z naszym członkostwem w Unii Europejskiej. Nowoczesny podręcznik, jakim jest Kryminalistyka, analizuje nie tylko bieżące zmiany w zakresie metod śledztwa, lecz także inspiruje nowe koncepcje dotyczące represji i profilaktyki. Uzupełnieniem treści wykładu są okienka problemowe, które ilustrują aktualne problemy kryminalistyki. Brunon Hołyst - rektor Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, kierownik podyplo-mowego Europejskiego Studium Problematyki Przestępczości Uniwersytetu Łódzkiego, członek Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus” przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, członek Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej, prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego (2006). Autor około 900 prac, w tym 65 książek.

Opinie klientów
Statystyki ocen
Średnia ocen: 55
Ilość dodanych ocen: 2
Ilość opinii: 2
Dodaj recenzję
(4/5)
Dla wybranych klientów zostanie wysłany kod rabatowy na zakupy w księgarni LexisNexis.
Recenzje
Autor:
527 / Lut / 2014
Zauważyłam, że w ostatnim czasie studia z kryminologii cieszą się zainteresowaniem. Dla studentów tego kierunku książka ta jest idealna. Dzięki przywołanym przykładom można dowiedzieć się, jak skutecznie odszukać sprawcę przestępstwa. Ponadto wiedza ta może się przydać każdemu, zwłaszcza że notuje się wzrost przestępczości gospodarczej oraz komputerowej i nigdy nie wiadomo, kto może stać się ofiarą. Dlatego wiedza z zagadnień kryminologii może być naprawdę przydatna. Co ciekawe w książce zawarte są również informacje dotyczące tematyki profilowania sprawcy oraz prewencji przestępstw.
Autor:
510 / Gru / 2013
MAGIA !!! :)
 
Polecamy również
Inne z tej kategorii
Na skróty
Nasze Produkty
Krótko o autorze

Hołyst Brunon

Hołyst Brunon
prof., rektor Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, kierownik podyplomowego Europejskiego Studium Problematyki Przestępczości Uniwersytetu Łódzkiego, prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego (2006). Autor około 1000 prac, w tym 70 książek.
Polecamy
Dodaj własną opinię
DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ - KLIKNIJ
Centrum wsparcia klienta
  • 22 572 99 99
  • Pn-Pt 8:00-16:00
Copyright 1997 - 2015 Wolters Kluwer Spółka Akcyjna