Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia kliknij tutaj. Jeśli zgadzasz się na używanie plików cookie kliknij "Dalej" lub po prostu kontynuuj przeglądanie. Dalej
0
Koszyk jest pusty :(
Wybierz i zamów najlepszy produkt dla Ciebie :)
0,00 zł 0
STREFA:
Serie wydawnicze: Monografie
Książki dla praktyków: Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
Rodzaj publikacji: Monografie

Mobbing w ujęciu psychologiczno-prawnym

,

Liczba stron: 288
Nr wydania: I
Rok wydania: 2010
Język: polski
Format: A5 oprawa miękka
Dostępność produktu: niedostępny
ISBN: 9788376204772
Wydawnictwo: LexisNexis
Opis

Prawo pracy - Mobbing

Mobbing w ujęciu psychologiczno-prawnym to publikacja, w której zjawisko mobbingu, w niektórych krajach określane jako bullying, jest oceniane przez pryzmat konkretnych spraw sądowych przez psychologa oraz prawnika. Interdyscyplinarne ujęcie mobbingu wynika z faktu, że jest on kategorią prawną, ale równocześnie jest nieodłącznym elementem psychiki ludzkiej – dotyka on psychiki ofiary, psychiki prześladowcy oraz pozostałych, czynnych lub biernych, „uczestników” dręczenia. Bez głębszego zrozumienia mechanizmów psychologicznych leżących u podstaw tego zjawiska rozstrzygnięcie sporu o mobbing nie jest możliwe. Książka jest przeznaczona dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu prawa pracy, biegłych wydających opinie, a ze względu na powszechność występowania zjawiska także dla pracowników i pracodawców jako stron stosunku pracy, którzy mogą stać się mobberami lub osobami mobbingowanymi. Maria Teresa Romer – sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, z wieloletnim do-świadczeniem orzeczniczym w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych; autorka komentarzy z zakresu prawa pracy; ekspert Unii Europejskiej i Rady Europy do spraw sądownictwa.

Magdalena Najda – ukończyła psychologię i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe na wydziale Political & Social Sciences w European University Institute we Florencji; w latach 1987–2001 pracownik naukowy Wydziału Psychologii UW; obecnie pracownik Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury; współautorka książek z zakresu psychologii w prawie.

Opinie klientów
Statystyki ocen
Średnia ocen: 55
Ilość dodanych ocen: 1
Ilość opinii: 1
Dodaj recenzję
(4/5)
Dla wybranych klientów zostanie wysłany kod rabatowy na zakupy w księgarni LexisNexis.
Recenzje
Autor:
526 / Lut / 2014
Zachęcam do przeczytania książki, gdyż mobbing w miejscu pracy jest zjawiskiem coraz częściej spotykanym, dotkliwie odczuwanym przez różne grupy zawodowe. Ze względu na siłę oddziaływania negatywnych skutków tego zjawiska ważne jest wprowadzenie skutecznej polityki antymobbingowej w miejscu pracy. Nie każda osoba jest podatna na mobbing, to czy objawy się ujawnią zależy od podatności na stres, odporności psychicznej i wielu innych czynników – mimo tego mobber nie jest zwolniony z odpowiedzialności za swoje zachowanie. Autorka w książce uchwyciła to, co najistotniejsze, przedstawiając mobbing jako zjawisko powstałe w wyniku oddziaływania wielu czynników.
 
Inne z tej kategorii
Na skróty
Nasze Produkty
Krótko o autorze

Romer Maria Teresa

Romer Maria Teresa
sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, specjalistka z zakresu prawa pracy.
Polecamy
Dodaj własną opinię
DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ - KLIKNIJ
Centrum wsparcia klienta
  • 22 572 99 99
  • Pn-Pt 8:00-16:00
Copyright 1997 - 2015 Wolters Kluwer Spółka Akcyjna