Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia kliknij tutaj. Jeśli zgadzasz się na używanie plików cookie kliknij "Dalej" lub po prostu kontynuuj przeglądanie. Dalej
0
Koszyk jest pusty :(
Wybierz i zamów najlepszy produkt dla Ciebie :)
0,00 zł 0
STREFA:
NEX-0343;W02P01
Podręczniki akademickie: Prawo i postępowanie cywilne
Serie wydawnicze: Podręczniki
Liczba stron: 256
Nr wydania: II
Rok wydania: 2012
Język: polski
Format: B5 oprawa miękka
Dostępność produktu: dostępny
ISBN: 978-83-7806-654-5
Wydawnictwo: LexisNexis
Opis

Prawo cywilne jest prawem dnia powszedniego – nie sposób przeżyć życia, nie będąc podmiotem praw z zakresu prawa cywilnego i stosunków cywilnoprawnych, gdyż zarówno urodzenie się człowieka, jak i jego śmierć pociągają za sobą powstanie skutków cywilno-prawnych. Biorąc to pod uwagę, autorzy podręcznika Prawo cywilne. Część ogólna prowadzony wykład ilustrują licznymi, nieskomplikowanymi przykładami funkcjonowania poszczególnych instytucji prawa.

W publikacji przystępnie i precyzyjnie przedstawiają zagadnienia dotyczące problematyki m.in.: czynności prawnych, ochrony dóbr osobistych, przedstawicielstwa ze szczególnym uwzględnieniem pełnomocnictwa i prokury, osób fizycznych i prawnych, przedawnienia. 

Publikacja uwzględnia wiele lat doświadczeń dydaktycznych wynikających z prowadzenia przez autorów wykładów kursowych, seminariów i innych zajęć poświęconych problematyce poruszanej w opracowaniu.

W celu ułatwienia nauki wprowadzono pogrubienia podkreślające ważne partie materiału, piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów nie tylko tuż przed egzaminem oraz numery boczne umożliwiające szybkie odnalezienie w tekście pojęć z indeksu.
Opracowanie jest adresowane do studentów wydziałów prawa i administracji, a także do praktyków – w szczególności, ale nie tylko – aplikantów sądowych, prokuratorskich i adwo-kackich.

Prof. nadzw. Adam Brzozowski jest radcą prawnym, profesorem Uniwersytetu Warszaw-skiego. Od 1995 r. jest dyrektorem Instytutu Prawa Cywilnego Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. nadzw. Wojciech J. Kocot jest radcą prawnym, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikiem Katedry Prawa Cywilnego Porównawczego.

Prof. zw. Elżbieta Skowrońska-Bocian jest profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także przez wiele lat była sędzią Sądu Najwyższego w Izbie Cywilnej.

Stan prawny na 1 października 2012 r.

Opinie klientów
Statystyki ocen
Średnia ocen: 00
Ilość dodanych ocen: 0
Ilość opinii: 1
Dodaj recenzję
(4/5)
Dla wybranych klientów zostanie wysłany kod rabatowy na zakupy w księgarni LexisNexis.
Recenzje
Autor:
008 / Sty / 2013
Jako podmiot stosunków cywilnoprawnych posiadający zdolność prawną i wyposażony w przedmioty stosunków cywilnoprawnych uważam, że ta publikacja dała mi 4.0 w indeksie! :) Super kniga!
 
Polecamy również
Inne z tej kategorii
Na skróty
Nasze Produkty
Krótko o autorze

Brzozowski Adam

Brzozowski Adam
prof., radca prawny, prof. nadzw. Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 r. dyrektor Instytutu Prawa Cywilnego Uniwersytetu Warszawskiego
Polecamy
Dodaj własną opinię
DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ - KLIKNIJ
Centrum wsparcia klienta
  • 22 572 99 99
  • Pn-Pt 8:00-16:00
Copyright 1997 - 2015 Wolters Kluwer Spółka Akcyjna