Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia kliknij tutaj. Jeśli zgadzasz się na używanie plików cookie kliknij "Dalej" lub po prostu kontynuuj przeglądanie. Dalej
0
Koszyk jest pusty :(
Wybierz i zamów najlepszy produkt dla Ciebie :)
0,00 zł 0
STREFA:
1 2
1038540
Podręczniki akademickie: Prawo i postępowanie administracyjne
Serie wydawnicze: Podręczniki LexisNexis

Postępowanie administracyjne

, , , ,

Pod redakcją: T. Wosia

Liczba stron: 560
Nr wydania: I
Rok wydania: 2013
Język: polski
Format: B5 oprawa miękka
Dostępność produktu: dostępny
ISBN: 978-83-7806-812-9
Wydawnictwo: LexisNexis
Opis

Podręcznik zawiera pełny wykład na temat instytucji procesowych, które tworzą jurysdykcyjne postępowanie administracyjne oraz postępowania w sprawach wydawania zaświadczeń oraz skarg i wniosków, regulowanych przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego. Przedstawia ponadto system postępowań administracyjnych – ich istotę, przedmiot i podstawowe konstrukcje procesowe. 


Książka powstała przede wszystkim z myślą o studentach kierunków prawa i administracji szkół wyższych. Może również stanowić cenną pomoc dla: adwokatów, radców prawnych i pracowników organów administracji publicznej, którym – w związku z wykonywanym zawodem – znajomość postępowania administracyjnego jest niezbędna.


Prof. dr hab. Tadeusz Woś – kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego WPiA UJ. Wybitny specjalista problematyki postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad sto publikacji z zakresu postępowania administracyjnego, sądowoadministracyjnego i gospodarki nieruchomościami (monografii, rozpraw, podręczników, artykułów, glos do orzeczeń TK, SN i NSA).


Dr hab. Hanna Knysiak-Molczyk – adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie. Autorka kilkudziesięciu opracowań naukowych z zakresu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, w tym monografii na temat uprawnień strony w postępowaniu administracyjnym i skargi kasacyjnej w postępowaniu sądowoadministracyjnym.


Dr Anna Krawiec – adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ, autorka opracowań naukowych z zakresu postępowania administracyjnego, w tym monografii Autokontrola decyzji administracyjnej (2012).


Dr hab. Marcin Kamiński – adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ. Autor opracowań naukowych z zakresu teorii prawa i postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, w tym monografii na temat nieważności decyzji administracyjnej i prawa administracyjnego intertemporalnego.


Dr Tadeusz Kiełkowski – adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ, adwokat, autor licznych opracowań naukowych z zakresu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, w tym monografii Sprawa administracyjna (2004) i Nabycie prawa na mocy decyzji administracyjnej (2012).

Opinie klientów
Statystyki ocen
Średnia ocen: 00
Ilość dodanych ocen: 0
Ilość opinii: 0
Dodaj recenzję
(4/5)
Dla wybranych klientów zostanie wysłany kod rabatowy na zakupy w księgarni LexisNexis.
Recenzje
Brak opinii klientów
E-book
Uprawnienia ebooka:
Uprawnienia i zabezpieczenie
Książka zabezpieczona w systemie DRM firmy Adobe. Do odczytania niezbędna aplikacja Adobe Digital Editions (ADE).
Zabezpieczenie DRM:
  • Otwieranie na dowolnych urządzeniach
  • Kopiowanie nie dozwolone
  • Drukowanie na dowolnych urządzeniach, 30 stron,
DRM pozwala korzystać z książki na 6 urządzeniach (komputery, czytniki, urządzenia mobilne). Zalecamy zapoznanie się z instrukcją.
Więcej informacji na temat ebooka
 
Inne z tej kategorii
Na skróty
Nasze Produkty
Krótko o autorze

Woś Tadeusz

Woś Tadeusz
prof. dr hab., kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wybitny specjalista problematyki postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego. Jego dorobek naukowy obejmuje...
Polecamy
Polecamy
Dodaj własną opinię
DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ - KLIKNIJ
Strefa Autora
Centrum wsparcia klienta
  • 22 572 83 58
  • Pn-Pt 8:00-16:00
Copyright © LexisNexis Polska Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 181, 02-222 Warszawa