Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia kliknij tutaj. Jeśli zgadzasz się na używanie plików cookie kliknij "Dalej" lub po prostu kontynuuj przeglądanie. Dalej
0
Koszyk jest pusty :(
Wybierz i zamów najlepszy produkt dla Ciebie :)
0,00 zł 0
STREFA:
NEX-0291;W01P01
Podręczniki akademickie: Prawo i postępowanie administracyjne
Serie wydawnicze: Podręczniki

Postępowanie administracyjne

, , , ,

Pod redakcją: T. Wosia

Liczba stron: 560
Nr wydania: I
Rok wydania: 2013
Język: polski
Format: B5 oprawa miękka
Dostępność produktu: dostępny
ISBN: 978-83-7806-812-9
Wydawnictwo: LexisNexis
Opis

Podręcznik zawiera pełny wykład na temat instytucji procesowych, które tworzą jurysdykcyjne postępowanie administracyjne oraz postępowania w sprawach wydawania zaświadczeń oraz skarg i wniosków, regulowanych przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego. Przedstawia ponadto system postępowań administracyjnych – ich istotę, przedmiot i podstawowe konstrukcje procesowe. 


Książka powstała przede wszystkim z myślą o studentach kierunków prawa i administracji szkół wyższych. Może również stanowić cenną pomoc dla: adwokatów, radców prawnych i pracowników organów administracji publicznej, którym – w związku z wykonywanym zawodem – znajomość postępowania administracyjnego jest niezbędna.


Prof. dr hab. Tadeusz Woś – kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego WPiA UJ. Wybitny specjalista problematyki postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad sto publikacji z zakresu postępowania administracyjnego, sądowoadministracyjnego i gospodarki nieruchomościami (monografii, rozpraw, podręczników, artykułów, glos do orzeczeń TK, SN i NSA).


Dr hab. Hanna Knysiak-Molczyk – adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie. Autorka kilkudziesięciu opracowań naukowych z zakresu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, w tym monografii na temat uprawnień strony w postępowaniu administracyjnym i skargi kasacyjnej w postępowaniu sądowoadministracyjnym.


Dr Anna Krawiec – adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ, autorka opracowań naukowych z zakresu postępowania administracyjnego, w tym monografii Autokontrola decyzji administracyjnej (2012).


Dr hab. Marcin Kamiński – adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ. Autor opracowań naukowych z zakresu teorii prawa i postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, w tym monografii na temat nieważności decyzji administracyjnej i prawa administracyjnego intertemporalnego.


Dr Tadeusz Kiełkowski – adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ, adwokat, autor licznych opracowań naukowych z zakresu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, w tym monografii Sprawa administracyjna (2004) i Nabycie prawa na mocy decyzji administracyjnej (2012).

Opinie klientów
Statystyki ocen
Średnia ocen: 00
Ilość dodanych ocen: 0
Ilość opinii: 0
Dodaj recenzję
(4/5)
Dla wybranych klientów zostanie wysłany kod rabatowy na zakupy w księgarni LexisNexis.
Recenzje
Brak opinii klientów
E-book
Jak czytać eBooki?
Wybierz urządzenie do czytania:

PC/Laptop
Android
iPad/iPhone
E-czytnik
Bezpieczeństwo
System ochrony praw autorskich stworzony przez firmę Adobe zabezpiecza wszystkie
eBooki LexisNexis.
Zabezpieczenie DRM
Jedno urządzenie może mieć przypisany wyłącznie jeden identyfikator Adobe ID.
Jeden identyfikator Adobe ID może zostać przypisany do 6 urządzeń (+1 po każdym roku).
Kopiowanie
Licencja nie zezwala na kopiowanie pliku.
Drukowanie
Z jednej publikacji można wydrukować maksymalnie 30 stron.
Więcej informacji na temat eBooka - http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/faq-e-booki/
 
Inne z tej kategorii
Na skróty
Nasze Produkty
Krótko o autorze

Woś Tadeusz

Woś Tadeusz
prof. dr hab., kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wybitny specjalista problematyki postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego. Jego dorobek naukowy obejmuje...
Polecamy
Dodaj własną opinię
DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ - KLIKNIJ
Centrum wsparcia klienta
  • 22 572 99 99
  • Pn-Pt 8:00-16:00
Copyright 1997 - 2015 Wolters Kluwer Spółka Akcyjna