Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia kliknij tutaj. Jeśli zgadzasz się na używanie plików cookie kliknij "Dalej" lub po prostu kontynuuj przeglądanie. Dalej
0
Koszyk jest pusty :(
Wybierz i zamów najlepszy produkt dla Ciebie :)
0,00 zł 0
STREFA:
1 2
1041641
Dziedzina prawa: Prawo i postępowanie karne
Serie wydawnicze: Komentarze praktyczne
Książki dla praktyków: Prawo i postępowanie karne

Ustawa o świadku koronnym. Komentarz

, ,

Liczba stron: 202
Nr wydania: I
Rok wydania: 2013
Język: polski
Dostępność produktu: dostępny
ISBN: 978-83-278-0109-8
Wydawnictwo: LexisNexis
Opis
Świadkiem koronnym jest podejrzany, który został dopuszczony do składania zeznań w charakterze świadka, na zasadach i w trybie określonych w omawianej ustawie. Zasadniczym celem wprowadzenia przez ustawodawcę tej instytucji było stworzenie możliwości pozyskania nowego, skutecznego dowodu w procesie karnym, jednak fundamentalnym problemem praktycznym stała się ocena wartości dowodowej takich zeznań. 

Niniejszy komentarz, wzbogacony o poglądy prezentowane w orzecznictwie i literaturze przedmiotu, analizuje regulacje ustawy, m.in. jej zakres przedmiotowy i podmiotowy, zagadnienia ochrony świadka koronnego oraz trudne kwestie związane z etycznymi kontrowersjami, które może wzbudzać ta instytucja. Autorzy anali-zują także skomplikowaną pod względem taktycznym sytuację, jaka powstaje w momencie pojawienia się w procesie świadka koronnego.

Publikacja jest skierowana do sędziów, adwokatów, funkcjonariuszy policji i prokuratorów, a także do aplikan-tów zawodów prawniczych.

dr Andrzej Kiełtyka –zastępca prokuratora apelacyjnego, wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz Katedrze Prawa Politechniki Rzeszowskiej. Autor wielu opracowań, głównie z dziedziny prawa karnego procesowego, w tym monografii i komentarzy.

dr Bolesław Kurzępa – adwokat, adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Autor wielu artykułów, glos i recenzji z zakresu prawa karnego i innych dziedzin prawa oraz kilkunastu komentarzy do kodeksów i ustaw. Redaktor naczelny miesięcznika „Orzecznictwo Sądów Apelacyjnych”.

dr Andrzej Ważny – pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości i Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie, wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratu-ry. Członek rady programowej pism „Prokuratura i Prawo”, „Paragraf na Drodze” i „Edukacja Prawnicza”. Autor licznych publikacji, w tym komentarzy, zwłaszcza z zakresu postępowania karnego.
Opinie klientów
Statystyki ocen
Średnia ocen: 00
Ilość dodanych ocen: 0
Ilość opinii: 0
Dodaj recenzję
(4/5)
Dla wybranych klientów zostanie wysłany kod rabatowy na zakupy w księgarni LexisNexis.
Recenzje
Brak opinii klientów
E-book
Uprawnienia ebooka:
Uprawnienia i zabezpieczenie
Książka zabezpieczona w systemie DRM firmy Adobe. Do odczytania niezbędna aplikacja Adobe Digital Editions (ADE).
Zabezpieczenie DRM:
  DRM pozwala korzystać z książki na 6 urządzeniach (komputery, czytniki, urządzenia mobilne). Zalecamy zapoznanie się z instrukcją.
  Więcej informacji na temat ebooka
   
  Inne z tej kategorii
  Na skróty
  Nasze Produkty
  Krótko o autorze

  Kiełtyka Andrzej

  Kiełtyka Andrzej
  dr, zastępca prokuratora apelacyjnego, wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie oraz Katedrze Prawa Politechniki Rzeszowskiej, autor wielu opracowań, głównie z dziedziny prawa karnego procesowego, w tym monografii i...
  Polecamy
  Polecamy
  Dodaj własną opinię
  DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ - KLIKNIJ
  Strefa Autora
  Centrum wsparcia klienta
  • 22 572 83 58
  • Pn-Pt 8:00-16:00
  Copyright © LexisNexis Polska Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 181, 02-222 Warszawa