Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Aby uzyskać więcej informacji lub zmienić ustawienia kliknij tutaj. Jeśli zgadzasz się na używanie plików cookie kliknij "Dalej" lub po prostu kontynuuj przeglądanie. Dalej
0
Koszyk jest pusty :(
Wybierz i zamów najlepszy produkt dla Ciebie :)
0,00 zł 0
STREFA:
NEX-0723;W03D01
Serie wydawnicze: Metodyki
Dziedzina prawa: Prawo i postępowanie karne
Książki dla praktyków: Prawo i postępowanie karne
Rodzaj publikacji: Metodyki
ZAPOWIEDŹ
Liczba stron: 728
Nr wydania: III
Rok wydania: 2014
Język: polski
Format: A5 oprawa miękka
Dostępność produktu: zapowiedź
ISBN: 978-83-278-0153-1
Wydawnictwo: LexisNexis
Opis

Realizacja zamówień 4 kwietnia 2015 roku.

Wielość i różnorodność zadań stawianych przed kuratorską służbą sądową przez sądy penitencjarne, karne i rodzinne powoduje, że kuratorzy muszą mieć nie tylko gruntowne przygotowanie pedagogiczne i psychologiczne, lecz także muszą działać metodycznie, w sposób racjonalny, celowy i uporządkowany. Książka jest kompleksowym opracowaniem problematyki pracy kuratorów. W świetle obowiązującego prawa precyzyjnie określa zadania wyznaczone kuratorom, istotę tych zadań i cel, a także procedury postępowania. W publikacji przedstawiono aspekty historyczne kształtowania się współczesnego, wychowawczo-terapeutycznego i zarazem zawodowo-społecznego modelu polskiej kurateli sądowej. Omówiono ramy organizacyjne tej służby, jej umiejscowienie i funkcję w sądownictwie powszechnym. Autorzy analizują poszczególne zadania kuratorów dla dorosłych i kuratorów rodzinnych.

Trzecie wydanie publikacji, wskutek licznych zmian prawa karnego wykonawczego, a także ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, zostało zaktualizowane i uzupełnione. Największe zmiany dotyczą problematyki zasad i procedury prowadzenia dozoru nad skazanymi w okresie próby oraz obowiązków i uprawnień kuratora sprawującego nadzór nad nieletnim.

Wśród autorów znajdują się wybitni znawcy prawa karnego i rodzinnego oraz metodyki wychowania resocjalizacyjnego, a także kuratorzy specjaliści w zakresie obu specjalności kuratorskich.

Książka stanowi pomoc w pracy kuratorów sądowych. Zawiera materiał szkoleniowy dla aplikantów kuratorskich oraz studentów pedagogiki społecznej i resocjalizacji. Jest także źródłem wiedzy o służbie kuratorskiej dla tych wszystkich, którzy z kuratorami współpracują.

Opinie klientów
Statystyki ocen
Średnia ocen: 44
Ilość dodanych ocen: 2
Ilość opinii: 2
Dodaj recenzję
(4/5)
Dla wybranych klientów zostanie wysłany kod rabatowy na zakupy w księgarni LexisNexis.
Recenzje
Autor:
404 / Wrz / 2014
W procesie resocjalizacji rola kuratora jest ogromna i to nie tylko w przypadku dzieci i młodzieży, ale też dorosłych, a nawet całych rodzin. Właśnie tą złożoność pracy kuratora autorzy doskonale przedstawili w książce, podkreślając, jak ważna jest obok prawa znajomość psychologii w procesie wychowawczym i resocjalizacyjnym – zwłaszcza że kurator sądowy jest funkcjonariuszem publicznym. Dla praktykujących już kuratorów książka może być pomocna w zakresie metodyki pracy, natomiast dla osób przygotowujących się do tego zawodu to doskonały podręcznik zawierający wiedzę i doświadczenie specjalistów z wieloletnim stażem.
Autor:
416 / Lip / 2014
Praca kuratora wymaga znajomości prawa, ale też przygotowania pedagogicznego i psychologicznego, przy czym bardzo ważne jest również doświadczenie, które w wielu przypadkach ułatwia prowadzenie trudnych spraw. Dla osób dopiero rozpoczynających pracę w tym zawodzie książka może być więc doskonałym przewodnikiem, gdyż w szerokim ujęciu traktuje o specyfice tego zawodu. Ponieważ wśród autorów znajdują się specjaliści kuratorzy, problematyka została przedstawiona w ujęciu teoretyczno-praktycznym z uwzględnieniem zagadnień terapeutycznych będących częścią metodyki wychowania resocjalizacyjnego.
E-book
Jak czytać eBooki?
Wybierz urządzenie do czytania:

PC/Laptop
Android
iPad/iPhone
E-czytnik
Bezpieczeństwo
System ochrony praw autorskich stworzony przez firmę Adobe zabezpiecza wszystkie
eBooki LexisNexis.
Zabezpieczenie DRM
Jedno urządzenie może mieć przypisany wyłącznie jeden identyfikator Adobe ID.
Jeden identyfikator Adobe ID może zostać przypisany do 6 urządzeń (+1 po każdym roku).
Kopiowanie
Licencja nie zezwala na kopiowanie pliku.
Drukowanie
Z jednej publikacji można wydrukować maksymalnie 30 stron.
Więcej informacji na temat eBooka - http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/faq-e-booki/
 
Polecamy również
Inne z tej kategorii
Na skróty
Nasze Produkty
Krótko o autorze

Górska Natalia

Górska Natalia
 pedagog i prawnik, pracowała jako kurator specjalista w Sądzie Rejonowym w Suwałkach, a wcześniej jako kurator okręgowy w tamtejszym sądzie okręgowym. W latach 2004–2008 główny specjalista w Wydziale Kurateli Departamentu Nadzoru nad...
Polecamy
Dodaj własną opinię
DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ - KLIKNIJ
Centrum wsparcia klienta
  • 22 572 99 99
  • Pn-Pt 8:00-16:00
Copyright 1997 - 2015 Wolters Kluwer Spółka Akcyjna